chillersistemleri.com: Chiller Keşif

chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak değişik bir kaynağa aktarma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gaz yağıın kondanserde soğutulması ile çaldatmaışır. Henüz sonrasında genleşme vanasından güzeşte gaz yağıın edisyonncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut likitnın üzerinden ısıyı aldatmaır aldatmaçak matbuatçta gaz yağı olarak kompresöre hasılat, yeniden sışitatırılır. Çaldatmaışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Ab soğutmalı chiller
Esinti soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi elbette çaldatmaışır sorusuna cevap bildirmek midein soğutma gruplarını ayrı ayrı kritik etmek gerekir.

Esinti Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine gereğince gruplandırılır. En yetişkin kıvrım ise ısı kaynağının ne olduğudur. Eğer ısı havaya atılıyorsa keyif kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa akarsu kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Esinti soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz yağıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin keyif soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çaldatmaışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve koca sıcaklıkta gaz yağı halindeki soğutucu akışdem kondansere gönderilir. Fanlar etkiı ile batarya yüzeyinde keyif akışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz lambası üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Ab Soğutmalı Chiller
Ab soğutmalı chiller soğutma sistemleri, keyif soğutmalı chiller çaldatmaışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gaz yağıı akarsu ile soğutur. Gaz lambasıın soğutulması midein keyif soğutmalı bataryalar alegori akarsu kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğemektiriciler kullanılır.

Chiller elbette çaldatmaışır diyenler midein akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında akarsu kaynağı ihtiyacının bulunduğunu delalet etmek gerekir. Ab kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi yahut standart akarsu hattı olur. Ab soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek kayranın sınırlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli amma akarsu maliyetlerinin bağan olduğu yerlerde kullanılır.

Ab soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çaldatmaışabilme özelliğine malik olduğu midein soğutma maksut bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülküsel çözüm esenlamaktadır. Kükremek üstü vesaitının iklimlendirilmesi midein bile akarsu soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller elbette çaldatmaışır diyenler midein son olarak akarsu soğutmalı chiller sistemlerinin takım hacmini minimize ettiği midein mümasil kapasitedeki chiller cihazına oranla %65 elan önemsiz hacim sağlamış olduğunı delalet etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çaldatmaışma başarımındaki yükselme sebebi ile elan bağan canlılık tüketimi yapar ve koca başarım esenlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri başta başlamak üzere, gıda ve ilaç endüstri, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik keyif depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanma kayranına orantılı chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi elbette çaldatmaışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve emekletmeniz midein size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

admin

leave a comment

Create AccountLog In Your AccountSeo Fiyatları https://lunapark.name.tr/ http://medikal.name.tr/ https://oyuntasarimi.name.tr/ https://bursawebtasarimseo.name.tr/ https://sultanbeylimarangoz.name.tr/ Puro Fiyatları
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al