haberurfadan.com: şanlıurfa haber

haberurfadan.com: şanlıurfa haber

Bir hadise ya da olgu üzerine edinilen bilgiye selen denir. Bu bilginin ceride, dergi kabilinden neşriyat organlarıyla ya da radyo, televizyon kabilinden muhabere araçlarıyla topluma sunulmak üzere yazılı dayanıklı hâline getirilmesine bile selen yazısı adı verilir. Gün boyunca insanlar muhabere ihtiyacını tekabül etmek bâtınin çeşitli yollar aramış bu ammaçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara yazılarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla edebiyat dirimında önemli tebeddülat olmuş zamanla gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler muhabere araçlarının geniş olmadığı dönemlerde yegâne muhabere aracı olarak kullanılmıştır. Kitle muhabere araçlarının vürutmesi ile müşterek selen ve habere idrak yolları bileğdavranışmiştir. Hasetmüzde insanlar ceride, TV ve İnternet ile muhabere gereksinimlerinı karşılamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok kolay olduğu günümüzde habere hızlı ve kredili kaynaklardan yetişebilmek elan da önemli hâle mevruttir. Habere sahip olan fert ve toplumlar, hayatın mütebeddil ve vüruten koşullarını çabucak yorumlayıp düzen katkısızlayabilmekte ve böylelikle siyasal, soylu erki, sosyal ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Sav, kaynağını yaşamdan allıkır ve özellikle çok hızlı bileğdavranışimlerin olduğu günümüz dünyasında habersiz yapamamak, adeta hayatın dışında yapamamak mazmunına gelmektedir. Hasetmüzde sayıları her sabık sıra mütezayit yazılı, görsel ve davranışitsel neşriyat organları, topluma selen iletmekte ve insanları yaşananlardan haberdar etmektedir.

Her hadise ve olgu selen değeri taşımaz. Haberi verilecek vakada ya da olguda ilgi çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere sahip hadise ve olgular selen değeri taşır. Haberciler bunu “Köpeğin inı ısırması selen bileğildir, insanın köpeği ısırması haberdir.” kavilüyle mahdutçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci kısaca muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu vakaları mabeyinştırıp selen hâline getiren kişidir. Bir muhabir bâtınin herhangi birinin yolda yürürken düşmesi selen değeri taşımazken bir ülkenin büyüklük reis beyının düşmesi selen değeri taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Selen YAZISININ NİTelgrafİKLERİ Nitelik, bir haberin eğer olmazsa olmazıdır; haberi selen karşılayıcı esas taştır. Bir haberin kıymetini anlamak bâtınin öncelikle selen fehvaı üzerinde yüzmek gerekir. Toplumda yahut doğada meydana mevrut çeşitli hadise, gidişat ve görünümle ait selen ve duyurulara selen denir. Bu haberlerin bölüt duyurulması için sınırlı kurallar gözetilerek hazırlananlarına da selen yazıları denir.

https://haberurfadan.com/

admin

leave a comment

Create AccountLog In Your AccountSeo Fiyatları https://lunapark.name.tr/ http://medikal.name.tr/ https://oyuntasarimi.name.tr/ https://bursawebtasarimseo.name.tr/ https://sultanbeylimarangoz.name.tr/ Puro Fiyatları
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al
instagram takipçi satın al